Piyano Taşıma

Piyanolar maliyetli, ağır ve değerli eşyalar olduğu için taşıma esnasında özen gösterilmesi gerekmektedir. Bizim işimizde taşımacılık en az hasarla değil sıfır hata ile nakliyemizin yapılmasıdır. Bu şekilde sorunsuz bir taşımacılık da ancak güzel bir şekilde paketleme ve ambalajlama ile mümkündür. Biz Fırtına Nakliyat olarak bu hizmeti size sunuyoruz.

Piyano taşımacılık işinin yapılması dikkat ve titizlik gerektiren bir iştir. Çoğunlukla taşımacılık şirketleri piyano taşırken pek dikkatsiz olmaktadır ve bu da piyano üzerinde tel kopması, piyano kasasının çizilmesi, rezonans tahtasının çatlak oluşumu gibi hatalara neden olmaktadır.

 

Piyano taşıma hazırlığından önce, piyanoya hiç bir yerinden hava ve darbe almayacak şekilde havalı pat pat naylon dediğimiz bir paketleme malzemesi ile 2 kat şeklinde paketlenmelidir.

 

Havalı pat pat naylon malzemesinden sonra kraft kağıt ile sarılmalıdır. Sonrasında ise elyaf battaniye kullanılarak piyano taşınmaya hazır hale getirilmelidir.

 

Çoğunlukla piyanolar bina arasından geçmeyecek türde büyük eşya sınıfında oldukları için, asansörlü taşımacılık sistemi ile nakliye edilmesi gerekmektedir. Bina içerisinde taşınması durumunda, asansör, merdiven katları ve duvar bölümlerine çarparak taşınma çok riskli hale gelebilir.

 

Firmamız tüm piyano nakliye hizmetlerinde asansörlü nakliyat hizmeti vermektedir ve olabilecek kötü durumlar için sigortalı bir şekilde taşınmaktadır